top of page
PHOTO-2023-01-25-16-49-26.jpg

Ümit Ülkü

PHOTO-2023-01-26-15-39-48.jpg

Milli sporcu Ümit Ülkü’nün yarış kariyeri başarılarla dolu. Kendisinin 9 adet pist şampiyonluğu ve 2 adet tırmanma şampiyonluğu bulunuyor. Toplamda 11 şampiyonluk elde etti.

Ülkü Motorsport 7 kez takımlar şampiyonu oldu. Ülkü Motorsport başkanı Ümit Ülkü aynı zamanda, kurduğu Ümit Ülkü Akademi’de hem sporcu yetiştiriyor hem de araç sürücülerine profesyonel sürücülük eğitimi veriyor. Her yıl sporcu yetiştirmeye ve sürüş kabiliyetini ileri düzeyde arttırmak isteyen kişilere eğitimler vermeye devam ediyor. 

Ayrıca Ümit Ülkü 2015 yılında Avrupa'da ilk sezonunda Avrupa Binek Otomobiller Şampiyonasında BMW 3.20 TC Aracıyla Kategorisinde Avrupa 3.lüğü kazanarak Yurt dışındaki kariyerinde ilk ve önemli başarısını elde etti. Bu zorlu mücadelede ilk sezonunda Milli sporculuk ünvanını kazanarak ülkesini çok iyi bir şekilde temsil etmeye devam etti.

 

Porsche Sports Cup, Porsche Carrera Cup France Serisi, Porsche Benelux ve Centeral Cup yarışlarıyla devam etti. Birçok kez podyum şansı yakaladı. 2017 yılında İtalya 6 saatlik Endurance yarışında Lamborghini Huracan GT3 ile yarışarak Ayhancan Güven ve Attempto Racing Yarış takımı sahibi Arkın Aka ile birlikte yarışarak İtalya’da Podyumda Türk bayrağımızı ve İstiklal Marşımızı okutarak göğsümüzü kabarttı.

bottom of page